Euro 2021 zaprezentowało oficjalny skład wszystkich 24 drużyn

Euro 2021 zaprezentowało oficjalny skład wszystkich 24 drużyn

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej są już coraz bliżej. Jednak z powodu pandemii koronawirusa jeszcze nie do końca wiadomo, jaką formę przybierze przyszłoroczna impreza sportowa. Dobrą wiadomością jest to, że opublikowano już składy wszystkich 24 drużyn, które wezmą udział w rozgrywkach. Całą listę zamknęła ostatnia grupa finalistów, do których należą Węgry, Szkocja, Słowacja i Macedonia Północna.

Oryginalnie Mistrzostwa Europy miały odbyć się w 2020 roku. Jednakże, z powodu szerzącej się pandemii i przybywających zachorowań na COVID-19, imprezę przesunięto na przyszły rok. W przyszłorocznym Euro występować będzie wiele znakomitych drużyn, co powinno rozgrzać kibiców do czerwoności i nieco osłodzić walkę z pandemią.

Na początek warto zaznaczyć, że Macedonia Północna zakwalifikowała się do rozgrywek po raz pierwszy w historii. Po wygranej z Gruzją Macedończycy wylądowali w grupie C, gdzie również przyjdzie im się zmierzyć z Ukrainą i Holandią.

W Euro 2021 zagrają również Węgry, które dzielnie walczyły o awans, trafiając prosto do grupy F, tzw. grupy śmierci (z drużynami jak Francja, Niemcy, Portugalia).

Od ćwierć wieku na Mistrzostwach Europy brakowało również Szkotów. W przyszłym roku to się jednak zmieni. Szkoci będą mieli szansę udowodnić swoją waleczność, grając w grupie D przeciwko Anglii, Czechom i Chorwacji.

Tak, przynajmniej częściowo, wygląda zestawienie przyszłorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które odbędą się w 12 miastach 12 krajów Europy.