Zawodnik Legii Michał Karbownik zostaje polskim Ambasadorem najnowszej gry z serii FIFA

Zawodnik Legii Michał Karbownik zostaje polskim Ambasadorem najnowszej gry z serii FIFA

Electronic Arts, wydawca niezwykle popularnej serii FIFA, ogłosił swojego polskiego Ambasadora dla FIFA 21. Został nim tymczasowy zawodnik Legii Warszawa, Michał Karbownik. Przedstawiciel wydawnictwa EA Games poinformował o tym w piątek, 13 listopada 2020.

Michał Karbownik jest piłkarzem Brighton&Hove Albion, a w Legii Warszawa gra od niedawna, jako zawodnik wypożyczony. Jako jeden z największych fanów FIFA i miłośnik gier wideo, Karbownik przyjął ten tytuł z zaszczytem. Otrzymał też gratulacje od innych amatorów cyfrowej murawy. Sam przyznaje, że potrafi godzinami przesiadywać w świecie wirtualnej przygody i kompletnie odciąć się od otaczającego go świata.

Jedną z ról Ambasadora jest promowanie FIFA 21, a jednocześnie dążenie do sukcesów na prawdziwym boisku. Piłkarz będzie miał swój własny kanał YouTube. Będzie tam zamieszczał swoje piłkarskie treningi i ciężką pracę, które napędza pasją do piłki nożnej. Oczywiście wszystko będzie odbywać się pod banderą Electronic Arts. Karbownik może uważać się za prawdziwego szczęściarza, któremu udało się połączyć dwie ze swoich pasji.

Warto też przypomnieć, że w lutym 2020, podczas rozgrywek PKO Ekstraklasy, Michał Karbownik został okrzyknięty „Odkryciem Sezonu”. Co więcej, UEFA uplasowało go wśród 100 najlepszych młodych piłkarzy, a w Legii zdążył już wziąć udział w ponad 40 meczach. Ma również za sobą swój debiut w reprezentacji Polski, a w sezonie 2019/2020 wraz ze swoją drużyną wygrał Mistrzostwa Polski.

Premiera FIFA 21 ogłaszana jest na 04 grudnia 2020. Będzie dostępna na PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X | S. Nowoczesne rozwiązania gry oferują ulepszoną rozgrywkę, rozbudowany tryb kariery, a także takie rodzynki, jak FIFA Ultimate Team i VOLTA FOOTBALL. Jeśli chodzi o serię FIFA, EA Sports może pochwalić się różnymi pasmami sukcesu. Jednak to nie zmienia faktu, że jest to jedna z najdłuższych serii gier wideo, które w dalszym ciągu radzą sobie rewelacyjnie.