Ładowarka do roweru elektrycznego – jaką wybrać?

Ładowarka do roweru elektrycznego – jaką wybrać?

Rowery elektryczne w obecnym czasie cieszą się ogromną popularnością. Nie da się ukryć, że jest to całkiem miłe urozmaicenie dla klasycznego kolarstwa. Rowery te, wyposażone są w dodatkowy, elektryczny napęd, a dzięki temu nie musimy przez cały czas wytężać siły naszych mięśni. Dodatkowo rowery te idealnie sprawdzają się w ruchu miejskim, a także są o wiele bardziej ekologiczną i ekonomiczną alternatywą dla naszych samochodów. Jednocześnie nie zapominajmy o tym, że akumulator w rowerze elektrycznym na określoną pojemność, a co za tym idzie, taki jednoślad wymaga również naładowania. Najlepiej będzie się więc wyposażyć w ładowarkę do roweru elektrycznego. Na rynku jednak można znaleźć wiele, różnorodnych modeli. Którą więc wybrać?

Ładowarka do roweru elektrycznego dobrana do jego baterii

W przypadku ładowarki do roweru elektrycznego trzeba będzie uwzględnić wiele parametrów, zanim zdecydujemy się na ostateczny wybór.  W pierwszej kolejności jednak warto dobrze przyjrzeć się baterii, jaka została zamontowana w rowerze elektrycznym. Dlaczego? Otóż ładowarka do roweru elektrycznego może zasilać baterie następującą mocą:

  • 24V;
  • 36V;
  • 48V;

W tym wypadku oczywistym jest fakt, że ładowarka o mocy 36V nie może zostać wykorzystana do zasilenia baterii o pojemności 24V i odwrotnie. Można więc zatem śmiało powiedzieć, że każdy rodzaj baterii zobowiązuje nas do tego, by ładowarka do roweru elektrycznego została idealnie dobrana, co nie doprowadzi do uszkodzenia akumulatora.

Ładowarka do roweru elektrycznego i długość jej kabla

Kolejną istotną kwestią w przypadku ładowarki do roweru elektrycznego jest długość jej kabla. Co ciekawe, mowa tu zarówno o tradycyjnym kablu sieciowym jak i o kablu, który będzie wykorzystany do połączenia ładowarki do roweru elektrycznego z baterią. Tak naprawdę jest to bardziej kwestia naszego komfortu. Ładowarka do roweru elektrycznego z długim kablem zwykle daje nam większe pole manewru i nie ogranicza nas podczas wyboru miejsca ładowania. Warto więc ten parametr również uwzględnić.

A może ładowarka do roweru elektrycznego z zasilaniem solarnym?

Ładowarka do roweru elektrycznego nie musi być wcale tradycyjna! Okazuje się, że na rynku obecnie odstępne są modele z zasilaniem solarnym. Jest to niezwykle wygodne rozwiązane, które pozwoli nam na doładowanie roweru w dowolnym miejscu, jeśli tylko będziemy chcieli to zrobić w słoneczny dzień. Dodatkowo jeśli cenimy sobie ekologiczne podejście do życia, to taka ładowarka do roweru elektrycznego będzie zgodna z naszą filozofią.