Zmiany w Wiśle Kraków

Zmiany w Wiśle Kraków

Wisła Kraków to jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów, ale ostatnio przeżywa bardzo trudny okres. W poprzednim sezonie pożegnali się z najwyższą klasą rozgrywkową, a w tym roku ligowym, także nie wiedzie im się tak, jakby sobie tego życzyli. W związku z sytuacją w klubie z Wisłą Kraków pożegnał się Jerzy Brzęczek.

Nieudana misja

Jerzy Brzęczek Wisłę Kraków objął w lutym tego roku, była to jego pierwsza praca po odejściu z reprezentacji Polski. Jego zadaniem było uratować klub przed spadkiem z Ekstraklasy. Wisła Kraków pod jego wodzą wygrała tylko jeden z trzynastu meczów i misja Brzęczka zakończyła się niepowodzeniem. Były selekcjoner reprezentacji Polski pozostał jednak na stanowisku trenera i rozpoczął z klubem sezon w I lidze.

Wisła Kraków dobrze rozpoczęła rozgrywki i przez pewien czas zajmowała fotel lidera. To się zmieniło i aktualnie krakowski klub zajmuje 9 miejsce. Pięć wygranych w dwunastu meczach i cztery porażki w ostatnich pięciu spowodowały, że Jerzy Brzęczek podał się do dymisji.

Były piłkarz nowym trenerem

Nowym trenerem Wisły został były wieloletni piłkarz tego klubu, Radosław Sobolewski, wcześniejszy asystent Brzęczka. Sobolewski prowadził już w przeszłości krakowską Wisłę, kiedy to został tymczasowym szkoleniowcem po zwolnieniu Kiko Ramireza, któremu wcześniej asystował. Był także asystentem Joana Carrillo i Macieja Stolarczyka, gdy prowadzili Wisłę.