Znamy zwycięzcę mistrzostw Hiszpanii. Atletico Madryt triumfuje!

Znamy zwycięzcę mistrzostw Hiszpanii. Atletico Madryt triumfuje!

W sobotę, 22 maja, poznaliśmy zwycięzcę mistrzostw Hiszpani. Po raz jedenasty w swojej historii po ten tytuł sięgnęło Atletico Madryt. Na boisku piłkarze tego kluby spotkali się z Realem Valladolid. Wynik tego spotkania to 2:1. Atletico strzeliło gole w 57 i 67 minucie. W pierwszej połowie królowali jednak gospodarze. Mecz rozgrywany był w Valladolid na Estadio José Zorrilla.

Atletico Madryt po raz ostatni zostało mistrzem Hiszpanii w sezonie 2013/2014.

W tabeli punkowej tuż za Atletico Madryt był inny klub z tego miasta, Real. Dzięki zwycięstwu z Realem Valladolid, tegoroczni mistrzowie Hiszpanii zakończyli sezon z 86 puntami. Realowi Madryt zabrakło 2 punktów, by wskoczyć na pierwsze miejsce. Na koniec mają w tabeli 84 punkty.

Niestety napłynęły do nas także smutne wieści z Hiszpanii. Podczas świętowania trumfu Atletico Madryt doszło do tragedii. Nie żyje czternastoletni kibic tej drużyny. W okolicach fontanny Neptuna, miejsca, gdzie wiele osób zgromadziło się, by świętować sukces, młody człowiek stracił życie. Wraz ze swoimi znajomymi przyjechał samochodem do miasta. Młodzi przy otwartych oknach, wiwatowali i krzyczeli. Podczas zjazdu na parking podziemny, czternastolatek uderzył głową w mur. Na miejscu pojawiło się pięć karetek. Niemal przez godzinę ratowano chłopaka, który pomimo wysiłku zmarł.

Zwycięstwo Atletico Madryt dla niektórych jest niemałym zaskoczeniem. Wiele osób twierdziło, że w tym sezonie po tytuł mistrza Hiszpanii sięgnie FC Barcelona lub Real Madryt. Tak się jednak nie stało. Trenerzy obu tych zespołów pogratulowali tegorocznemu mistrzowi. Zgodnie także stwierdzili, że Atletico Madryt zasłużyło na zwycięstwo.

Warto wspomnieć, że pewnego rodzaju bohaterem w tym meczu stał się Luis Suarez.

To właśnie ten piłkarz, jeszcze nie tak dawno oglądany w barwach FC Barcelony, strzelił zwycięską bramkę, która przyniosła Atletico Madryt tytuł mistrza Hiszpanii. Po meczu, na Twitterze La Ligi pojawił się filmik, na którym zobaczyć można siedzącego na murawie Luisa Suareza. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że był cały zapłakany.

Po opadnięciu emocji, podczas rozmowy z dziennikarzami, mówił, że jest wdzięczny za przyjęcie w Atletico Madryt. Powiedział również, że FC Barcelona go nie doceniała. Trzeba przyznać, że bez Luisa Suareza w drużynie, sięgnięcie po zaszczytne pierwsze miejsce mogłoby nie być osiągalne dla Atletico.

Wiemy już także, że spadek z La Liga, do La Liga 2 zaliczą: SD Huesca, Real Valladolid, SD Eibar. Nie był to najlepszy sezon dla tych klubów.

Jeden komentarz o “Znamy zwycięzcę mistrzostw Hiszpanii. Atletico Madryt triumfuje!

Comments are closed.