Baraże na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 wylosowane!

Baraże na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 wylosowane!

Dla wszystkich fanów piłki nożnej losowanie baraży MŚ jest niezwykle ważnym wydarzeniem. W piątek 26 listopada w Zurychu miało miejsce losowanie do Mistrzostw, które odbędą się w 2022 roku. Już wiemy z kim może zagrać nasza reprezentacja!

Czym są baraże i dlaczego się odbywają?

Jak wiadomo przed Mistrzostwami Świata mają miejsce eliminacje. Wszystkie zainteresowane reprezentacje narodowe muszą wziąć w nich udział. Podczas eliminacji reprezentacje dzieli się ze względu na strefy. W strefie UEFA, czyli Europejsko-Azjatyckiej, znalazło się 55 drużyn. Podzielono je na 10 grup i każdy zwycięzca został automatycznie zakwalifikowany do Mistrzostw Świata. 10 reprezentacji, które zajęły drugie miejsce i 2 najlepszych zwycięzców grup Ligi Narodów UEFA będzie musiało wziąć udział w barażach. To właśnie podczas meczów barażowych zostaną wyłonione 3 reprezentacje narodowe, które będą walczyć podczas Mistrzostw Świata

Dlaczego Reprezentacja Polski bierze udział w barażach?

W trakcie eliminacji naszej reprezentacji szło całkiem dobrze i to ostatni mecz decydował o tym, czy zakwalifikujemy się do Mistrzostw Świata w pierwszej kolejce. Wystarczył remis z Węgrami. Niestety nasi zawodnicy przegrali ten mecz 1:2, a tym samym Reprezentacja Polski zajęła 2 miejsce w grupie. Z tego powodu jesteśmy zmuszeni brać udział w barażach, które odbędą się w marcu 2022.

Wyniki losowania

Baraże w marcu będą dwustopniowe. Zostało wylosowanych 6 par, które stoczą ze sobą mecz. Przegrani nie będą mieli szansy na udział w Mistrzostwach Świata, a zwycięzcy będą mieli do zagrania jeszcze jedną rozgrywkę. To właśnie 3 reprezentacje, które wygrają drugi mecz będą brać udział w mundialu.

Zgodnie z wynikami w pierwszej turze baraży obserwować będziemy mecze:

  • Szkocja – Ukraina
  • Walia – Austria
  • Rosja – Polska
  • Szwecja – Czechy
  • Włochy – Macedonia Północna
  • Portugalia – Turcja

W drugiej kolejności po jednym meczu zagra każda wygrana drużyna w ścieżce. W związku z tym mecz o wejście do Mistrzostw Świata zagrają:

  • Szkocja/Ukraina – Walia/Austria
  • Rosja/Polska – Szwecja/Czechy
  • Włochy/Macedonia Północna – Portugalia/Turcja

Jeśli nasza reprezentacja wygra z Rosją to czekać będzie nas mecz ze Szwecją lub Czechami. Rozgrywki pierwszej tury oglądać będzie można 24 marca. Drugi stopień odbędzie się 29 marca.