Trzeci rok z rzędu Liga Narodów w siatkówce poza Polską!

Trzeci rok z rzędu Liga Narodów w siatkówce poza Polską!

Siatkówka to jeden z ulubionych sportów Polaków. Mecze są interesujące i zdecydowanie nie można powiedzieć, że w ich trakcie mało się dzieje. Duży wpływ na zainteresowanie tym sportem z pewnością ma fakt, że nasze drużyny świetnie sobie radzą w rozgrywkach międzynarodowych. Niemal od samego początku istnienia turnieju mogliśmy wybrać się na mecze w ramach Ligi Narodów w polskich miastach. Niestety trzeci rok z rzędu nie będzie to możliwe. Sprawdźmy gdzie odbędą się rozgrywki!

Liga Narodów siatkarzy i siatkarek w 2020 i 2021 roku

W 2020 roku rozgrywki w ramach Ligi Narodów zostały całkowicie odwołane. Z tego powodu oczywistym było, że nie mogliśmy oglądać ich w Polsce. W tym roku wszystkie mecze miały miejsce w Rimini we Włoszech. Spowodowane było to specjalną sytuacją na świecie i obostrzeniami. W 2022 roku powróci poprzedni format rozgrywania meczy, w którym to wybranych zostanie kilka miast – gospodarzy.

Liga Narodów w siatkówce Pań 2022

Jak zawsze to właśnie kobiece drużyny rozpoczną mecze w ramach Ligi Narodów. Nasza reprezentacja walczyć będzie w USA, Rosji i na Filipinach. Oprócz tych Państw mecze oglądać będzie można w Turcji, Brazylii i Kanadzie. Mecze odbywać się będą od 31 maja do 17 lipca.

Panowie na Lidze Narodów 2022

Rywalizacja Panów rozpocznie się tydzień później, czyli 7 czerwca i będzie trwała do 24 lipca. Nasza drużyna mecze rozegra w Kanadzie, Bułgarii i Rosji. Reprezentacje pozostałych krajów będą miały możliwość zaprezentowania się także w Brazylii, Japonii i na Filipinach.

Kraje, w których odbędą się mecze są dosyć zaskakujące. Najbardziej zadziwiają Filipiny, ponieważ ich reprezentacja nie będzie wcale grać w Lidze Narodów. Przypomnijmy, że w turnieju bierze udział tylko 16 drużyn męskich i 16 drużyn damskich.