Zbliżają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie! Gdzie i kiedy będziemy mogli oglądać poczynania naszych zawodników?

Zbliżają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie! Gdzie i kiedy będziemy mogli oglądać poczynania naszych zawodników?

Co 4 lata możemy oglądać zmagania naszych zawodników w zimowych dyscyplinach sportowych. Już w przyszłym roku odbędą się 24 Zimowe Igrzyska Olimpijskie! Tym razem zawody zorganizowane zostaną w Pekinie – stolicy Chin. Wszystkie zmagania naszych sportowców oglądać będziemy mogli od 4 do 20 lutego 2022 roku w TVP i na Eurosporcie.

Jakie dyscypliny sportowe będzie można oglądać na ZIO?

Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich rozgrywane są zawody w sportach na lodzie i śniegu. Oglądać będziemy mogli zawodników jeżdżących na nartach podczas zawodów w biathlonie, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwa alpejskiego i dowolnego oraz oczywiście naszych skoczków narciarskich. Oprócz tego walczyć o podium będą łyżwiarze. Dzięki temu obejrzymy hokej na lodzie, łyżwiarstwo figurowe i szybkie oraz short track. Nie zabraknie także saneczkarstwa, bobslejów, curlingu, skeletonu i oczywiście snowboardingu.

Jacy polscy zawodnicy na pewno pojadą na ZIO?

Żeby móc pojechać na Zimowe Igrzyska Olimpijskie trzeba spełnić kilka wymagań. Różnią się one w zależności od dyscypliny sportowej. W przypadku łyżwiarstwa szybkiego i biegów narciarskich o możliwości pojechania do Pekinu decydują punkty zdobyte w Pucharze Świata. Skoczkowie narciarscy i zawodnicy kombinacji norweskiej wybierani są przez trenerów. Hokeiści i łyżwiarze figurowi dla odmiany muszą brać udział w kwalifikacjach.

Na ten moment wiadomo, że w Pekinie nie zobaczymy naszej reprezentacji w hokeju na lodzie. Zarówno damska, jak i męska drużyna nie przebrnęła przez kwalifikacje. 

Na pewno będziemy mogli kibicować naszym zawodnikom w łyżwiarstwie figurowym. Awans wywalczyła solistka Jekaterina Kurakowa i para taneczna Natalia Kaliszek, Maksym Spodyriew. Po raz pierwszy w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich weźmie udział polska sztafeta żeńska w short tracku. Mamy też kilku pewnych występu panczenistów. W przypadku łyżwiarstwa szybkiego kwalifikacje jeszcze się nie zakończyły.

Pełną kadrę Polski poznamy pod koniec stycznia, jednak już dziś życzymy powodzenia naszym zawodnikom w Pekinie!