Polacy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich – biegi narciarskie

Konkurencje kobiet

Jeśli chodzi o konkurencje kobiet o najlepiej poradziła sobie Izabela Marcisz. Nasza zawodniczka wzięła udział w biegu łączonym – 7,5 km dowolnym + 7,5 km klasycznym i zajęła tam 16 miejsce. W sprincie była na 36 pozycji, w biegu stylem klasycznym na 10 km była 29, a w biegu ze startu wspólnego na 30 km – 21. Oprócz Izabeli Marcisz na starcie biegu łączonego, biegu na 10 km stylem klasycznym i biegu ze startu wspólnego na 30 km stawała Magdalena Kobielusz. Zajęła ona kolejno 59, 78 i 61 miejsce. W sprincie kobiet mogliśmy zobaczyć również Monikę Skinder, która skończyła zawody na 42 pozycji i 50 na mecie Weronikę Kaletę. Monika Skinder brała również udział w biegu na 10 km stylem klasycznym i zajęła w nim 49 miejsce. W tej konkurencji na starcie stanęła też Karolina Kukuczka. Zakończyła zawody na 64 miejscu. Polki brały udział także w sztafecie i sprincie drużynowym stylem klasycznym. Izabela Marcisz, Monika Skinder, Weronika Kaleta i Karolina Kukuczka w sztafecie zajęły 14 miejsce. Izabela Marcisz wraz z Moniką Skinder sprint drużynowy zakończyły na 9 pozycji.

Rywalizacje mężczyzn

Do Pekinu poleciało 4 Polaków, którzy reprezentowali nasz kraj w biegach narciarskich. W biegu łączonym – 15 km stylem klasycznym i 15 km stylem dowolnym, startował Dominik Bury i Mateusz Haratyk. Pierwszy z nich zakończył wyścig na 26 miejscu, drugi został zdublowany. Na starcie sprintu mogliśmy zobaczyć Macieja Staręgę i Kamila Burego. Maciej zajął 19 miejsce a Kamil 58. W biegu stylem klasycznym na dystansie 15 km wziął udział Dominik Bury, który ostatecznie zakończył zawody na 27 pozycji i Mateusz Haratyk, który był 60. Bieg ze startu wspólnego wyjątkowo był na dystansie 30 km, a nie 50 km. Stało się tak ze względu na złe warunki pogodowe. Na starcie mogliśmy zobaczyć Dominika Burego i Mateusza Haratyka. Nasi zawodnicy zakończyli ten wyścig na 30 i 50 pozycji. Duet Maciej Staręga i Kamil Bury wzięli również udział w sprincie drużynowym stylem klasycznym i zajęli w nim 15 miejsce.