Skończyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 – biathlon, narciarstwo alpejskie i saneczkarstwo

Biathlon

W zawodach z biathlonu kobiet – bieg na 15km, najlepsza była Monika Hojnisz-Staręga. Zajęła ona 20 miejsce. 36 była Kamila Żuk, 55 Kinga Zbylut i 81 Anna Mąka. Monika Hojnisz Staręga była również najlepszą Polką w sprincie na dystansie 7,5 km. Zajęła 16 miejsce. Kamila Żuk zakończyła rywalizację na 53 miejscu, a Anna Mąka na 66 pozycji. W biegu pościgowym kobiet na 10 km i w biegu ze startu wspólnego na 12,5 km z polskich zawodników udział wzięła tylko Monika Hojnisz-Staręga. Pierwszą konkurencję zakończyła na 9 miejscu, drugą dopiero na 27. W sztafecie nasza drużyna uplasowała się na 14 miejscu.

Na zawody z biathlonu mężczyzn pojechał tylko Grzegorz Guzik. W sprincie zajął dopiero 48 miejsce, w biegu pościgowym 54, a w indywidualnym 49.

Narciarstwo alpejskie mężczyzn

Do Pekinu poleciało dwóch zawodników narciarstwa alpejskiego. Michał Jasiczek i Paweł Pyjas wzięli udział w slalomie i slalomie gigant. W slalomie Paweł Pyjas nie ukończył I przejazdu. Michałowi Jasiczkowi nie udało się ukończyć II przejazdu. W slalomie gigant żaden z naszych zawodników nie ukończył I przejazdu.

Narciarstwo alpejskie kobiet

3 nasze zawodniczki wzięły udział w konkurencjach z narciarstwa alpejskiego. Zdecydowanie najlepiej poszło Marynie Gąsienicy-Daniel, która w slalomie gigant zajęła 8 miejsce. Na 26 pozycji zakończyła supergigant kobiet. Oprócz Maryny w zawodach można było oglądać Magdalenę Łuczak i Zuzannę Czapską. Zawodniczki te stanęły na starcie slalomu i slalomu gigant. Niestety żadna z nich nie ukończyła I przejazdu slalomu. W slalomie gigant Magdalena Łuczak była 26 a Zuzanna Czapska skończyła zawody na 30 pozycji.

Naszych zawodników narciarstwa alpejskiego mogliśmy też oglądać w slalomie równoległym drużyn mieszanych. Polska drużyna składała się z Maryny Gąsienicy-Daniel, Michała Jasiczka, Magdaleny Łuczak i Pawła Pyjasa. Zajęli oni 10 miejsce.

Saneczkarstwo

W Pekinie było 4 naszych reprezentantów w saneczkarstwie. Na starcie w jedynkach mogliśmy zobaczyć Mateusza Sochowicza, który zakończył rywalizację na 25 pozycji. W zawodach dwójek wzięli udział Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski, którzy zajęli 9 miejsce. W jedynkach Pań wzięła udział Klaudia Domaradzka, która była 27. Mogliśmy też oglądać naszych zawodników w sztafecie mieszanej. Zajęli oni w niej 8 miejsce.