Skończyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 – łyżwiarstwo szybkie, figurowe i short track

Łyżwiarstwo szybkie

Rywalizacja kobiet

Do Pekinu poleciało 5 naszych zawodniczek w łyżwiarstwie szybkim. W wyścigu na 1500 m wzięła udział Natalia Czerwonka i Magdalena Czyszczoń. Pierwsza z nich zakończyła te zawody na 19 miejscu, a druga na 30. Zdecydowanie lepiej poszło Magdalenie Czyszczoń w wyścigu na 5000 m, w którym zajęła 12 pozycję. W wyścigu na 500 m mogliśmy zobaczyć Kaję Ziomek i Andżelikę Wójcik, które zakończyły zawody na 9 i 11 pozycji. Bieg na 1000 m to Karolina Bosiek i Andżelika Wójcik. Pierwsza z nich była na mecie 17, druga 20. Mogliśmy podziwiać też nasze zawodniczki w biegu drużynowym. Zajęły one 8 miejsce. W biegu masowym za to 10 była Magdalena Czyszczoń. Karolina Bosiek została zdyskwalifikowana.

Zawody mężczyzn

Na zimowych IO wystartowało 5 Polaków w łyżwiarstwie szybkim. W biegu na 500 m wziął udział Piotr Michalski, Damian Żurek i Marek Kania. Zajęli oni kolejno 5, 11 i 16 miejsce. W biegu na 1000 m Piotr Michalski był 4, a Damian Żurek 13. Mogliśmy też oglądać dwóch naszych reprezentantów w biegu masowym mężczyzn. Niestety ani Artur Janicki, ani Zbigniew Bródka nie przeszli do finału. Artur zakończył zawody na 22 pozycji, a Zbigniew na 27.

Łyżwiarstwo figurowe

W Pekinie mogliśmy podziwiać jedną polską parę taneczną i jedną solistkę. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zakończyli rywalizację na 17 pozycji. Solistka – Jekaterina Kurakowa zajęła 12 miejsce.

Short track

Więcej o tym czym jest short track można przeczytać na portalu sportomaniak. W zawodach Pań mogliśmy oglądać nasze 4 zawodniczki. Patrycja Maliszewska, Nikola Mazur i Kamila Stormowska wzięły udział w wyścigu na 500 m. Zajęły kolejno 22, 27 i 28 miejsce. W biegu na 1000 m Natalia Maliszewska była 17, a Kamila Stormowska 26. Te same zawodniczki mogliśmy podziwiać w biegu na 1500 m. Kamila zajęła w nim 24 miejsce, a Natalia 29. W sztafecie kobiet Polska drużyna była 6.

Jeśli chodzi o mężczyzn to oglądać mogliśmy Michała Niewińskiego w wyścigu na 1500 m. Zajął on 31 miejsce. W sztafecie mieszanej Polska drużyna odpadła w ćwierćfinale.

Snowboard

Do Pekinu poleciało naszych 5 snowboardzistów. 3 Panie wzięły udział w slalomie gigant. Aleksandra Król zajęła 8 miejsce, Weronika Biela-Nowaczyk 22, a Aleksandra Michalik była 24. Panowie również brali udział w slalomie gigant. Oskar Kwiatkowski zakończył zawody na 7 pozycji, a Michał Nowaczyk był 9.