Wiemy kto jedzie na Zimowe Igrzyska Olimpijskie do Pekinu! cz.2

Wiemy kto jedzie na Zimowe Igrzyska Olimpijskie do Pekinu! cz.2

Narciarstwo alpejskie

W konkurencji kobiecej zobaczymy aż 4 nasze zawodniczki: Maryna Gąsienica-Daniel, Magdalena Łuczak, Zuzanna Czapska i Hanna Zięba. W przypadku zjazdów mężczyzn możemy spodziewać się 2 zawodników: Michała Jasiczek i Pawła Pyjasa.

Saneczkarstwo

W jedynkach kobiet na starcie pojawi się Klaudia Domaradzka a w jedynkach mężczyzn Mateusza Sochowicza. Dodatkowo w Pekinie będzie można podziwiać naszych zawodników w dwójkach mężczyzn. Na starcie pojawią się Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. Będziemy mogli też kibicować Polakom w sztafecie.

Short track

Na starcie short tracku kobiet na dystansie 500 m zobaczymy Natalię Maliszewską, Patrycję Maliszewską i Nikolę Mazur. Dodatkowo w wyścigu na 1000 i 1500 m kobiet wezmą udział Natalia Maliszewska i Kamila Stormowska. Na starcie zobaczymy jednego mężczyznę w wyścigu na 1500 m i będzie to Michał Niewiński. Będziemy mogli również kibicować kobietom w sztafecie i naszej drużynie w sztafecie mieszanej.

Skoki narciarskie

Tutaj oczywiście zobaczymy na belce startowej naszych Panów w zestawie: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Stefan Hula. Nie obędzie się również bez naszych reprezentantek w konkursie indywidualnym kobiet. Na belce usiądzie Kinga Rajda i Nicole Konderla. Będziemy mogli kibicować naszym również w konkursie drużynowym Panów i w konkursie drużynowym mieszanym.

Snowboard

Na starcie w Pekinie zobaczymy naszych 5 snowboardzistów. W konkurencji slalom gigant kobiet wystartują Aleksandra Król, Weronika Biela-Nowaczyk i Aleksandra Michalik. W przypadku tej konkurencji u mężczyzn na starcie staną Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk.

Trzymamy kciuki za wszystkich naszych zawodników i liczymy na jak największą ilość medali.