Wiemy kto jedzie na Zimowe Igrzyska Olimpijskie do Pekinu!

Wiemy kto jedzie na Zimowe Igrzyska Olimpijskie do Pekinu!

Do rozpoczęcia zimowych Igrzysk zostało jeszcze kilka dni. Rywalizacja wystartuje 4 lutego, a my wiemy już, że do Pekinu poleci 57 reprezentantów. Sprawdźmy w jakich dyscyplinach sportowych będziemy mogli zobaczyć Polaków i kogo powinniśmy się tam spodziewać.

Biathlon

Jeśli chodzi o biathlon to Polaków będziemy mogli zobaczyć w konkursie indywidualnym kobiet i mężczyzn, oraz w sztafecie kobiet. Do Pekinu poleci 5 naszych reprezentantów. Na starcie pojawią się: Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Anna Mąka, Kinga Zbylut i Grzegorz Guzik.

Biegi narciarskie

W biegach narciarskich Polska wystawi aż 9 reprezentantów. Będzie to 5 kobiet, które wezmą udział w konkurencji indywidualnej, sztafecie i sztafecie sprinterskiej. Na starcie zobaczymy: Izabelę Marcisz, Monikę Skinder, Weronikę Kaletę, Magdalenę Kobielusz i Zuzannę Fujak. Oprócz tego do Pekinu poleci również 4 panów. Maciej Staręga, Kamil Bury, Dominik Bury i Mateusz Haratyk wezmą udział w konkurencji indywidualnej i sztafecie sprinterskiej.

Kombinacja norweska

Szczepan Kupczak i Andrzej Szczechowicz polecą na Zimowe Igrzyska, żeby zaprezentować się w zawodach indywidualnych i drużynowych w kombinacji norweskiej.

Łyżwiarstwo figurowe

Jeśli chodzi o łyżwiarstwo figurowe to w Pekinie będziemy mogli zobaczyć jedną solistkę – Jekaterinę Kurakową i jedną parę taneczną – Natalię Kaliszek z Maksymem Spodyriewem.

Łyżwiarstwo szybkie

Tutaj będziemy mogli oglądać Polaków w największej ilości konkurencji. Do Pekinu poleci aż 10 naszych reprezentantów. Na starcie wyścigu na 500 m kobiet zobaczymy Andżelikę Wójcik i Kaję Ziomek, a w przypadku mężczyzn będą to: Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek. Kolejny wyścig będzie na 1000 m i tam konkurować będą Andżelika Wójcik, Karolina Bosiek, Piotr Michalski i Damian Żurek. Bieg na 1500 m kobiet – Magdalena Czyszczoń i Natalia Czerwonka, a u mężczyzn – Zbigniew Bródka. Oprócz indywidualnych występów możemy spodziewać się Polaków w wyścigu drużynowym kobiet i mass start kobiet i mężczyzn. W tym drugim pojawią się Karolina Bosiek, Zbigniew Bródka i Artur Janicki.