Nowy selekcjoner piłkarzy znany!

Nowy selekcjoner piłkarzy znany!

Po burzliwym rozstaniu z poprzednim trenerem naszej reprezentacji w piłce nożnej – Paulo Sousą, cały internet huczał od plotek o nowym selekcjonerze. Kandydatów było sporo, każdy miał też swojego faworyta. Najgłośniej było chyba jednak o Adamie Nawałce, który finalne trenerem nie został. Więcej o tym przeczytacie na portalu pilka.com.pl. W ostatniej chwili pojawiło się nazwisko Czesława Michniewicza, który wygrał konkurs i poprowadzi naszą reprezentację. Sprawdźmy kim jest nowy trener i jakie ma osiągnięcia.

Kariera piłkarza

Nie ma nic dziwnego w tym, że piłkarz po przejściu na sportową emeryturę zostaje trenerem. Tak też było w przypadku Czesława Michniewicza, który grał na pozycji bramkarza. Od 1978 roku grał w kilku klubach piłkarskich. Dopiero będąc zawodnikiem Amiki Wronki udało mu się wziąć udział w zawodach ekstraklasy. Od 2000 roku Czesław Michniewicz jest na sportowej emeryturze. Przechodząc na nią miał 30 lat.

Kariera trenerska

W zasadzie od razu po zakończeniu kariery jako bramkarz zaczął współpracować z klubami od drugiej strony. Zaczynał od bycia trenerem rezerwy w Amice i asystentem pierwszego trenera w Olimpii Elbląg. Dodatkowo był konsultantem w Arce Gdynia. Mogliśmy usłyszeć o nim trochę więcej kiedy w 2003 roku został trenerem Lecha Poznań. To właśnie on doprowadził Poznaniaków do zdobycia Pucharu i Superpucharu Polski w 2004 roku. Innym sukcesem było zdobycie Mistrzostwa Polski w sezonie 2006/07 z Zagłębiem Lubin. W 2017 roku zaczął też trenować reprezentację Polski do lat 21 i po raz pierwszy od ponad 20 lat udało się jej zakwalifikować do mistrzostw Europy. 31 stycznia ogłoszono, że Czesław Michniewicz zostanie selekcjonerem naszej reprezentacji w piłce nożnej. Trzymamy kciuki, żeby naszym piłkarzom poszło jak najlepiej w zbliżających się barażach.