Jak przygotować się do triathlonu?

Jak przygotować się do triathlonu?

Triathlon to ogromne wyzwanie, któremu warto się poddać. Jeżeli ktoś czuje się na siłach, to dlaczego nie miałby zdecydować się na to, aby sprawdzić się w takich wyścigach. Potrzebne będzie przygotowanie sportowe, a także odpowiednie ubranie. Warto zastanowić się, jaki strój do triathlonu będzie najbardziej odpowiedni. Do tematu należy podejść z odpowiednią powagą, ponieważ to właśnie modowy outfit może zdecydować o tym, czy wyścig faktycznie uda się ukończyć i to na jakim miejscu.

Tanie i drogie, sportowe stroje

W sklepie sportowym znaleźć można różnego rodzaju propozycje, które na pierwszy rzut oka różnić się będą przede wszystkim ceną. Tak, wiele osób będzie tęsknym okiem rzucać na niskie ceny, ale jeżeli ktoś na poważnie podchodzi do startu w wyścigu, powinien ten temat przemyśleć. Tani stój triathlonowy wykonany jest z lycry. Pod uwagę wchodzi również podobny materiał. Należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że nieco droższe stroje triathlonowe wykonane są z mikrowłókien, jakie na trasie wyścigu mogą okazać się sprzymierzeńcem. W jakim sensie? Otóż zatrzymują one opór wody. Może więc warto wziąć tą właściwość pod uwagę?

Warto również przypomnieć, że decydując się na skompletowanie odpowiedniej garderoby, trzeba zwrócić uwagę na to, czy będzie to materiał szybkoschnący, termoregulacyjny. Pierwszy triathlon jest wielką niewiadomą – czy ktoś na pewno będzie w stanie sobie poradzić. Odpowiedni strój do triathlonu stanie się dobrą bronią, która pomoże pokonać kolejne kilometry.

Jedno i dwuczęściowe stroje

Pod uwagę należy wziąć to, czy strój będzie składał się z jednej, czy też z dwóch części. Niby decyzja łatwa, ale jednak nie do końca tak jest. Starzy „wyjadacze” triathlonowy wyścigów przyznają, że na pierwszych, krótkich dystansach, lepszą propozycją okazać się może jednoczęściowy strój do triathlonu. W szczególności ten, który będzie przylegał do ciała i nie będzie posiadał żadnych kieszonek, etc. Dopiero na dłuższych, poważniejszych dystansach, pod uwagę należy wziąć strój, który będzie składał się przynajmniej z dwóch elementów. Tym bardziej, że po drodze może okazać się, iż będzie potrzeba załatwienia potrzeb fizjologicznych.

Takich strojów, jakie specjalnie dedykowane są do triathlonu, nie brakuje. Dostępne są one w internetowych sklepach, jak również tych stacjonarnych. Gdzie warto je kupić? Wszystko jest już kwestią indywidualną. Tak samo, jak już sam dobór stroju, który zawsze powinien także uwzględniać indywidualne gabaryty każdego sportowca, przygotowującego się do wyścigu.