Wimbledon- nie tylko Iga Świątek

Wimbledon- nie tylko Iga Świątek

27 czerwca w Londynie rozpocznie się Wimbledon na londyńskich kortach. Polską nadzieją i jednocześnie faworytką szlema jest Iga Świątek, ale w stolicy Wielkiej Brytanii rywalizować będą również inni nasi reprezentanci.

Nadzieja Hurkacza

W rywalizacji męskiej największe nadzieje upatrujemy w Hubercie Hukaczu, który rok temu dotarł do półfinału Wimbledonu, a do tegorocznej walki przystąpi jako dziesiąty tenisista w rankingu ATP.

Poza nim w turnieju głównym zobaczymy Kamila Majchrzaka, a na liście oczekujących znajdują się Kacper Żuk i Daniel Michalski.

Wśród tenisistek zobaczymy, oprócz Igi Świątek, Magdę Linette oraz Magdalenę Fręch. Cała trójka ma już prawo gry w turnieju głównym, a bój w eliminacjach czeka Katarzynę Kawę i Maję Chwalińską.

Szansa na pierwszy triumf

Wimbledon to najstarszy turniej tenisowy na świecie, a rozgrywany jest od 1877 roku, jednak w grze pojedynczej jeszcze nigdy żadnemu reprezentantowi Polski nie udało się wygrać. W 2017 roku po zwycięstwo w grze podwójnej sięgnął Łukasz Kubot, grając wówczas w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo.

2012 roku szansę na historyczny triumf miała Agnieszka Radwańska, ale przegrała finałowe starcie. Szansę na przebicie tego wyczynu ma liderka światowego rankingu- Iga Świątek.