Rywale szczypiornistów w Lidze Mistrzów

Rywale szczypiornistów w Lidze Mistrzów

Piłkarze ręczni Łomży Industrii Kielce i Orlenu Wisły Płock będą w sezonie 2022/23 reprezentować Polskę w Lidze Mistrzów. Wiemy już, z kim zagrają obie ekipy.

Szczypiorniści z Kielc w najważniejszych europejskich rozgrywkach wystąpią jako mistrz kraju, natomiast płocczanie, czyli wicemistrz Polski, zagrają dzięki otrzymaniu „dzikiej karty”.

Łomża Industria Kielce

Klub z Kielc to hegemon polskiej piłki ręcznej, od 2012 roku seryjnie zdobywający mistrzostwo Polski. W Europie również odnosi sukcesy, czterokrotnie plasując się w najlepszej trójce Ligi Mistrzów, a 2016 roku nawet wygrywając te rozgrywki. W poprzednim sezonie dotarli do finału, przegrywając dopiero po rzutach karnych z FC Barceloną. Teraz nadarzy się okazja do rewanżu, bo obie drużyny trafiły do grupy „B”.
Inne ekipy, z którymi kielczanie będą rywalizować w fazie grupowej to: Pick Szeged z Węgier, Celje Pivovarna Lasko ze Słowenii, niemiecki THW Kiel, francuski klub HBC Nantes, Elverum z Norwegii oraz Aalborg z Danii.

Orlen Wisła Płock

Wisła Płock to drużyna będąca nieco w cieniu Łomży Kielce, ostatnie mistrzostwo Polski wywalczyła w 2011 roku, później co roku kończąc sezon na drugim miejscu, właśnie za kielczanami. W poprzednim sezonie zdobyli trzecie miejsce EHF European League. Teraz dostają szansę gry na wyższym szczeblu europejskich rozgrywek. Tam w grupie „A” zmierzą się z Paris Saint-Germain, SC Magdeburg, GOG z Danii, FC Porto, Dinamo Bukareszt, węgierskim Telekom Veszprem oraz RK Zagrzeb.