Dlaczego powinieneś zacząć grać w tenisa?

Dlaczego powinieneś zacząć grać w tenisa?

Życie nie może polegać tylko i wyłącznie na ciągłej ciężkiej pracy. Powinieneś wygospodarować w nim trochę miejsca na zwykłą rozrywkę, a najlepiej taką rozrywkę, która będzie łączyć w sobie przyjemne z pożytecznym i zapewni ci świetną zabawę, a przy okazji jakoś cię rozwinie (ciebie lub po prostu twoje ciało). Czymś takim jest właśnie tenis ziemny. Osoby, które regularnie w niego grają, zwykle uznają go za swoją pasję. Wcale nie muszą zmuszać się do treningów, bo czerpią z nich przyjemność. Efektem ubocznym miłego spędzania czasu jest poprawa wydolności, lepsza kondycja, wzmocniona siła mięśni oraz zwiększona odporność na stres i rewelacyjne samopoczucie.

Sport dobry dla zdrowia

W tym momencie większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że uprawianie sportu wpływa nie tylko na tę fizyczną sferę, ale również i na sferę psychiczną. Sport kształtuje  charakter, niezależnie czy jest to wycieczka rowerowa czy też sztuki walki lub tenis. Uczy cię tego, że w życiu nie zawsze można wygrywać i nie zawsze wszystko przebiega po twojej myśli, bo trzeba też umieć przegrywać i godzić się z tymi porażkami. Gra w tenisa bywa akurat bardzo przewrotna. Chyba w żadnym innym sporcie przebieg rozgrywki nie potrafi zmienić się tak szybko i tak wyraźnie jak właśnie w tenisie. Bywa i tak, że jeden zawodnik kosi rywala z olbrzymią przewagą przez półtora seta, by pod koniec tego drugiego seta nagle zacząć popełniać coraz więcej błędów, która to sytuacja szybko może zostać wykorzystana przez przeciwnika, który takiej okazji na pewno nie wypuści z rąk i przełoży ją na własną korzyść.

Tenis ziemny nauczy cię pokory

Pokaże ci, że porażki nie muszą być wcale takie bolesne, jeżeli potrafisz się z nimi godzić i potrafisz o nich w miarę szybko zapomnieć, zamiast cały czas o nich rozmyślać i rozkładać je na czynniki pierwsze. Grę w tenisa można więc porównać do zwykłego życia. Zdecydowanie przygotowuje ona tenisistów do szarej codzienności i pozwala lepiej sobie z nią radzić.

Ten materiał powstał we współpracy z portalem https://www.napowaznie.pl/.