Znamy nowego Mistrza Świata Formuły 1!

Znamy nowego Mistrza Świata Formuły 1!

Po raz pierwszy Max Verstappen został Mistrzem Świata w Formule 1. Dopiero na ostatnim okrążeniu zawodnik Red Bulla wyprzedził Lewisa Hamiltona i zgarnął tegoroczny tytuł. Co ciekawe obydwaj zawodnicy mieli taką samą punktację w klasyfikacji generalnej, co oznacza że ten jeden wyścig był decydującym starciem na zakończenie sezonu.

Nieciekawy początek dla Holendra

Jeśli zawody miałby wygrać kierowca, który lepiej poradził sobie na początku wyścigu, to zdecydowanie nie byłby to Max Verstappen. Holender mimo tego, że ruszał z pole position to od samego startu przegrywał z siedmiokrotnym Mistrzem Świata – Lewisem Hamiltonem. Pozycję lidera udało mu się uzyskać dopiero na ostatnim okrążeniu! Kierowca Red Bulla po raz pierwszy został Mistrzem Świata.

Samochód bezpieczeństwa pokrzyżował plany Mercedesa

Lewis Hamilton przez niemal cały wyścig utrzymywał pozycję lidera. Niestety na pięć okrążeń przed końcem Nicholas Latifi rozbił bolid i z tego powodu na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa. Dodało to jeszcze większych emocji, ponieważ zjechał on dopiero na ostatnim okrążeniu. Max Verstappen wiedział, że wyprzedzenie lidera nie będzie łatwą sprawą, na dodatek nie miał na to wiele czasu. Dzięki temu, że miał świeższy komplet opon to tuż przed metą udało mu się wyjechać na prowadzenie. Holender zwyciężył z przewagą 2,256 s przed Lewisem Hamiltonem! Trzecie miejsce na podium zajął Carlos Sainz z zespołu Ferrari.

Nie ma jednak niespodzianki w przypadku Mistrza Świata konstruktorów. Po raz ósmy z rzędu zwyciężył Mercedes, a drugie miejsce zajął Red Bull.