Kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich przed nami!

Kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich przed nami!

Skoki narciarskie to dyscyplina sportowa, którą wszyscy Polacy kochają. Właśnie dlatego druga połowa listopada, kiedy możemy na nowo obserwować naszych zawodników, potrafi wzbudzić wiele emocji. W tym roku oglądać możemy je na innej stacji, niż zazwyczaj (więcej informacji na ten temat tutaj). Ostatni konkurs w wykonaniu polskich skoczków nie był najlepszy, dlatego ze zniecierpliwieniem oczekujemy kolejnych zmagań z warunkami na skoczni.

Gdzie i kiedy następny konkurs?

Po nieudanym występie w Niżnym Tagile czekają nas konkursy w Ruce. Już w piątek 26 listopada polscy skoczkowie będą mieli oficjalny trening, a następnie o 17:10 kwalifikacje. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę odbędzie się konkurs indywidualny. Piątkowe kwalifikacje pokażą, których skoczków zobaczymy na fińskiej skoczni w sobotę 27 listopada o 16:30. W niedzielę 28 listopada konkurs o 16:15 będzie poprzedzony kwalifikacjami o 14:30.

Jaki będzie skład polskiej reprezentacji?

Pewne jest, że do Finlandii poleci sześciu skoczków. Będzie to oczywiście Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Dodatkowo w kadrze lecącej do Ruki znalazł się Stefan Hula, Andrzej Stękała i Jakub Wolny. Niestety nie pojawiła się jeszcze informacja na temat siódmego zawodnika. Trener bierze pod uwagę dwóch zawodników z kadry A – Jana Habdasa i Arkadiusza Jojko. Jeden z nich poleci do Finlandii prosto ze Szwecji, w której aktualnie skoczkowie mają zgrupowanie.