Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Mamy już pierwsze medale

15 sierpnia w Monachium rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce, które zakończą się 21 sierpnia. Na poprzednich mistrzostwach „Starego Kontynentu” nasza reprezentacja zdobyła siedem złotych medali. Czy uda się powtórzyć ten wynik?

Pierwsze medale rozdane

Czempionat ledwo się rozpoczął, a w Monachium już odśpiewany został „Mazurek Dąbrowskiego”. Złoty medal w biegu maratońskim zdobyła Aleksandra Lisowska, drużynowo panie reprezentujące Polskę uplasowały się trzecim miejscu. Z dorobkiem dwóch medali Polska rozpoczęła od mocnego uderzenia i plasuje się w tej chwili na pierwszym miejscu w klasyfikacji medalowej.

Kto zdobędzie medal?

W rzucie młotem mężczyzn mamy dwie mocne kandydatury. Zarówno Paweł Fajdek, jak również Wojciech Nowicki przyjechali do Monachium z nadzieją na złoty krążek. Któremu z nich uda się tego dokonać?

W czasie Mistrzostw Świata w Eugene dwa srebrne medale w chodzie zdobyła Katarzyna Zdziebło. Tym razem celem ma być pierwsze miejsce. Takie same cele są stawiane przed Pią Skrzyszowską, która specjalizuje się w sprinterskich biegach przez płotki. W tym sezonie była najszybszą Europejką na 100 metrów. Spore szanse na medal ma też nasza kobieca sztafeta 4×400 metrów, która w tej konkurencji zdobywała wicemistrzostwo olimpijskie oraz świata.

Medalowe nadzieje wiąże się również Anną Kiełbasińską, Natalii Kaczmarek, Sofią Ennaoui oraz Ewą Swobodą, a także Damianem Czykierem w biegach na krótszym dystansie. Malwina Kopron w tym sezonie osiągnęła drugi wynik spośród wszystkich młociarek, więc jej także będziemy się przyglądać.