Australian Open trwa!

Australian Open trwa!

Od poniedziałku możemy podziwiać mecze tenisistów, którzy biorą udział w jednym z większych turniejów – Australian Open. To właśnie w Melbourne co roku w drugiej połowie stycznia mają miejsce zawody. Największą faworytką wśród polskich zawodników jest Iga Świątek. O tenisistce pisał więcej portal SportOnline. Niestety w grze nie ma już pozostałych Polaków. Z turniejem po pierwszej rundzie musiała się już pożegnać Magdalena Fręch. Drugiej rundy nie udało się przejść Hubertowi Hurkaczowi i Kamilowi Majchrzakowi. W drugiej rundzie przegrała również Magda Linette.

Iga Świątek

Najlepszej polskiej tenisistce idzie jak na razie znakomicie. W pierwszej rundzie bez większego problemu wygrała z Brytyjką Harriet Dart. Drugi mecz rozegrała z Rebeccą Peterson, która również okazała się gorsza niż Świątek. Przed nami trzecia runda. Iga Świątek stanie w niej przeciwko Rosjance. Daria Kasatkina wygrała w drugiej rundzie z Magdą Linette. Gdyby nie to, moglibyśmy podziwiać rywalizację między dwoma Polkami. Mecz między Igą Świątek a Rosjanką Darią Kasatkiną będzie rozegrany już w najbliższą sobotę 22 stycznia.

W telewizji obejrzymy go na żywo o 9:00 czasu polskiego. To bardzo dobra wiadomość dla polskich kibiców, ponieważ poprzednie mecze odbywały się w środku nocy. Serdecznie zapraszamy do oglądania i kibicowania polskiej tenisistce. Do tej pory w Australian Open udało jej się dojść najdalej właśnie do 3 rundy. Miejmy nadzieję, że w jutrzejszym meczu pokaże na co ją stać i osiągnie najlepszy w swojej karierze rezultat.