BNP Paribas Poland Open – Iga Świątek rozegra mecz pokazowy

BNP Paribas Poland Open – Iga Świątek rozegra mecz pokazowy

Już 17 lipca 2021 roku rusza turniej eliminacyjny BNP Paribas Poland Open. Warto wiedzieć, że jest to jedyny polski turniej, który może pochwalić się rangą WTA. W pierwszym dniu mecz pokazowy rozegra Iga Świątek oraz Hubert Hurkacz. Jedno jest pewne – nie zabraknie emocji, co usatysfakcjonuje każdego miłośnika tenisa. Warto zapoznać się z listą uczestników, na której nie brakuje popularnych nazwisk.

Iga Świątek o turnieju BNP Paribas Poland Open

Iga Świątek podchodzi z dużym entuzjazmem BNP Paribas Poland Open. Rozegra ona mecz pokazowy w dniu otwarcia turnieju. Wybitna tenisistka uważa, że w Polsce brakowało tego typu wydarzeń. Faktem jest, że tenis był stale spychany na dalszy plan, jednak powoli się to zmienia. Jest to dyscyplina bardzo wymagająca, która wymaga ciągłej pracy nad sobą, co wiąże się z licznymi wyrzeczeniami. Świątek mówi:

Zawsze powtarzałam, że chciałabym, żeby tenis w Polsce się rozwijał. Myślę, że to dla nas duży krok. Dzięki temu wiele osób będzie mogło z bliska zobaczyć, jak wygląda tenis, może część z nich zacznie się jeszcze bardziej interesować tą dyscypliną.

Młoda mistrzyni tenisa wyraża nadzieję na to, że coraz więcej dzieci trafi do szkółek tenisowych, gdzie będą mogły szlifować swoje umiejętności. Trzeba wspomnieć, że Iga niedługo wylatuje do Japonii, gdzie będzie przygotowywać się do Mistrzostw Olimpijskich.

Znane nazwiska na BNP Paribas Poland Open

Turniej BNP Paribas Poland Open będzie odbywał się na gdańskich kortach. Nie zabraknie tutaj znanych nazwisk, takich jak m.in. Julia Putintseva, Tamara Zidansek, Polona Hercog, Irina-Camelia Begu, Nina Stojanovic, Katarzyna Kawa, Magalena Fręch. Mecze będą rozgrywać się w dniach 17-25 lipca. Ze względu na Igrzyska Olimpijskie w Tokio topowe zawodniczki nie mogą wziąć udziału w zmaganiach. Warto jednak podkreślić, że Iga Świątek deklaruje chęć wzięcia udziału w kolejnych edycjach turnieju. Organizator otrzymał 5-letnią licencję, która być może zostanie przedłużona. Opisywane wydarzenie może dla wielu graczy stać się początkiem profesjonalnej kariery.