Oficjalne zakończenie igrzysk paraolimpijskich

Igrzyska paraolimpijskie w Tokio zostały oficjalnie zakończone. Za nami uroczysta ceremonia – na specjalną uwagę zasługuje część artystyczna, w której udział wzięli również sportowcy. Polacy zajęli 17 pozycję w klasyfikacji medalowej. Warto zaznaczyć, że jedna z uczestniczek otrzymała wyróżnienie. Ciekawym jest, że Biało-Czerwoni podczas turnieju zdobyli aż 25 medali (w tym 7 złotych, 6 srebrnych, 12 brązowych). Podium należało jednak do Chińczyków, którzy zgromadzili 207 medali. Drugie i trzecie miejsce należało do Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych.

Widowiskowa część artystyczna

Ceremonia zakończenia igrzysk paraolimpijskich w Tokio została zaplanowana z maksymalną szczegółowością. Część artystyczna była wyjątkowo widowiskowa, dzięki czemu spotkała się z aprobatą zgromadzonych gości. Widzowie mogli również zobaczyć zawodników, którzy wzięli udział w zmaganiach. Warto pamiętać, że osoby niepełnosprawne stanowią około 15% światowej populacji. Sportowe konkurencje dowodzą, że pomimo braku pełnej sprawności można odnosić spektakularne sukcesy na wielu płaszczyznach.