Belinda Bencic – rywalka Igi Świątek w US Open

Belinda Bencic – rywalka Igi Świątek w US Open

Belinda Bencic to tenisistka szwajcarskiego pochodzenia, która w US Open zmierzy się z Igą Świątek. Warto wiedzieć, że to właśnie ona wiedzie prym w turnieju. Po zwycięstwo idzie niczym burza, więc stanowi realne zagrożenie dla Polki. Warto wiedzieć, że za jej sukces w dużej mierze odpowiada ojciec (były hokeista). Obecnie zajmuje się on przygotowywaniem córki do zmagań na korcie. Poniżej przedstawiono kilka istotnych faktów z życia młodej sportsmenki.

Z rakietą tenisową od najmłodszych lat

Belinda Bencic urodziła się w 1997 roku, więc obecnie ma 24 lata. Pochodzi ze szwajcarskiej Flawil. Rodzice kobiety to emigranci ze Słowacji. Ojciec Ivan odnosił spore sukcesy w hokeju. Tenisista interesuje się omawianą dyscypliną od trzeciego roku życia. To właśnie wtedy zaczęła uczęszczać do akademii Melanie Moltior. Edukację zakończyła 16 lat później, czyli w wieku 19 lat. W WTA zadebiutowała w 2012 roku, jednak dopiero dwa lata później udało jej się przejść kwalifikacje oraz przejść do ćwierćfinału.

Wielokrotne sukcesy na korcie

Belinda Bencic od 2015 roku regularnie odnosi sukcesy na korcie. Imprezy WTA z reguły kończą się dla niej szczęśliwie. Warto wspomnieć, że tenisistka dwukrotnie zmierzyła się z Agnieszką Radwańską. Pierwszy raz pokonała Polkę, jednak podczas drugiego meczu (w Tokio) odniosła porażkę. Bencic uważa, że Iga Światek może nie poradzić sobie z emocjami oraz ciśnieniem. Uważa, że z racji młodego wieku jest narażona na ogromny stres. Nie oznacza to jednak, że Szwajcarka lekceważy przeciwniczkę. Mówi:

Gra bardzo agresywnie, dobrze serwuje. To sprawia, że jest to bardzo niewygodna rywalka. Postaram się jednak narzucić swój styl, swoje warunki i nie pozwolić, by gra była prowadzona na warunkach Polki. To miłe uczucie być w drugim tygodniu Wielkiego Szlema, ale myślę, że ostatniego słowa jeszcze nie powiedziałam”

Belinda jest pewna siebie oraz zdeterminowana. Doskonale wie, że posiada ogromne szansę na wygraną, więc będzie dążyć do zwycięstwa ze wszystkich sił.